Яким буде результат виступів нашої команди в чемпіонаті 2015 ?

День Незалежності України. Центральний стадіон м. Мостиська

ФК «НИВА» (Арламівська Воля) – ФК «Соколи» (Соколя) – 2:0 (53хв.)

Звершилось. Як і 25 років тому,

Кубок Незалежності знову в Арламівській Волі

Саме так, ще в далекому 1986 році Футбольна Команда «НИВА» здобувала перемогу в Кубку району, який зараз називаємо Кубком Незалежності, в честь свята, в день якого щорічно розігрується фінал. Довгий шлях подолала команда «НИВА», щоб привести цей трофей в рідне село Арламівську Волю. Ми йшли до цією перемоги багато років, і зокрема останні роки мали неабиякі шанси виграти цей кубок. Та було не легко, двічі доходили до фіналу, і там поступались, багато разів вибивали з кубка на стадії півфіналів – завжди чогось не вистарчало команді, інколи несправедливе суддівство, або просто – везіння.

Не легко було команді й цього року. Пройшовши в попередніх етапах серйозніших суперників, команди: Мокряни, Мостиська, нам не залишалось іншого виходу, ніж той, щоб привезти кубок додому. Фінальний суперник Ниви – команда з Соколі. Команда молода та перспективна в майбутньому, та на сьогодні, рівної гри у фіналі, звичайно ж не очікували. Волєни переважали за всіма показниками…

Отож  24 серпня, 16:00, стадіон м. Мостиська, фінал Кубка Незалежності. Як вже було зазначено, саме в цей день щорічно проводиться фінал кубка, і саме на цьому стадіоні, який є центральним в районі. Перед центральним матчем дня було розіграно ще один кубок – серед молодіжних складів. Там зустрілись команди з сіл Малнів та Мишлятичі. Останні й здобули перемогу.  Та стадіон очікував головного свята дня, головної події футбольного року Мостищини – фіналу Кубка Незалежності. Коли команди виходили на футбольне поле, то стадіон зірвався аплодисментами, вітаючи фіналістів. Після цього було виконано Державний гімн України, гравці привітали один одного, і розпочався фінальний двобій.

Арламівська Нива, як нас тепер називають в районі, відразу ж заволоділа м’ячем з перших хвилин. І вже на другій хвилині матчу заробила право виконати кутовий удар. Подавав м’яч Сороковий на ближню стійку, та хтось з наших гравців пробив повз ворота. Через декілька хвилин суперники мали прекрасну нагоду щоб відкрити рахунок в матчі, та не вийшло. Розвинувши атаку, нападаючий пробивав сильно  метрів з дев‘яти від воріт, та Квик кинувся під цей удар, і м’яч влучив йому у спину. Та як говорив після гри наш голкіпер, що бачив напрямок удару м’яча, і міг його забирати в руки. Це був єдиний гострий момент Соколі біля наших воріт до кінця гри, більше вони серйозних загроз біля наших воріт не створили. Потім почалась серія небезпечних атак і ударів команди Нива. На 9-ій хвилині, Смола пробиває штрафний удар низом, та м’яч забирає воротар суперників. Пригадуємо відразу після цього удар Груника А., після якого м’яч пролетів вище воріт. Через декілька хвилин Баличик збиває гравця суперників  в центрі поля, та після подачі цього м’яча, наші захисники впевнено відбивають цю атаку, і команда знову продовжує атакувати. На 20-ій хвилині Бабин обіграє двох захисників і скидає м’яч в центр під удар Грунику Андрію, який знову пробиває в кількох сантиметрах від перекладини воріт. Нива продовжує щораз більше атакувати, а відчувається запах голу, але поки що рахунок не відкритий.

Вболівальники ще активніше підтримують команду, і гравці це відчувають, оскільки загострення біля воріт Соколі зростає. 24 хвилина, Смола пробиває здалеку, м’яч влучає в штангу, та відбившись від штанги, Сороковий пробиває по воротах, та м’яч пролітає біля дев‘ятки воріт, виходячи за межі поля. Оце так був шанс відкрити рахунок. Та Нива не зупиняється. Стадіон скандує: треба гол! І так, 26 хвилина, штрафний удар метрів десь з 30 до воріт, пробивати йде звичайно ж Смола. Сильний удар – ГОООЛЛ!!! Стадіон зривається зі своїх місць, і голосно скандує молодці, молодці! Оце так гол, нарешті забиваємо після таких затяжних атак. Вболівальники на позитиві продовжують кричати та ще більше підтримувати команду. А Нива й далі небезпечно атакує, бо розуміє, що перевага в один м’яч – це практично не перевага. Через чотири хвилини, Нива марнує ще один стовідсотковий момент, щоб забити. Атака розвивалась наступним чином. Сороковий, поборовшись до кінця, забрав м’яч в захисників суперників, і віддав сильний пас на Бабина, якому тільки залишалось правильно підставити ногу, і забити в пусті ворота. Та пас був трохи сильним, і наш капітан не зміг переправити м’яча у ворота. До кінця першого тайму залишалось 5 хвилин. Нива розвиває ще одну небезпечну атаку. Красивий пас Смоли на Баличика, який проходить флангом, і прострілює в центральну зону, де нікому було замкнути цю передачу. Після цього ми продовжуємо контроль м’яча, і до кінця першого тайму серйозних моментів не створюємо. Отож перерив.

В перерві команда обдумала стратегію гри на другий тайм, де завданням було забити як мінімум ще один м’яч, і втримати перевагу над суперником. Початок другої половини гри, і Нива продовжує своє домінування над суперником. На 49-ій хвилині гри відбулась кульмінація всього фіналу. Прекрасний пас з центру поля виводить Сорокового на побачення з голкіпером, і той красиво, сильним ударом в дальній кут воріт заганяє круглого в сітку – гол, 2:0! Стадіон знову зривається з аплодисментами і вигуками подяки в сторону гравців Ниви, які в свою чергу плескають своїм вболівальникам, котрі забезпечують таку важливу підтримку своїй команді на кожному її матчі. Арбітр показав на центр, та суперники зрозуміли, що це кінець для них, і відразу кинулись на арбітра з апеляціями, щоб той відмінив взяття воріт, оскільки вважали, що гол забито з офсайду. Та насправді взяття воріт було чистим, ніякого офсайду не було. Гра продовжилась, та не надовго. На 52-ій хвилині, після грубої гри одного з гравців Соколі, арбітр показав йому жовту карточку, та на цей момент один гірчичник у нього вже був, тому друга жовта автоматично переходить у вилучення з поля. Тут інший гравець команди з Соколі, відверто штовхнув арбітра в спину, на що теж побачив перед собою червоне світло –вилучення з поля за неспортивну поведінку. Суперників обурило таке рішення арбітра, і ще один гравець суперників просто накинувся на суддю, і теж отримав червону картку. Гру було зупинено, оскільки Соколя довго не могла вирішити, чи буде продовжувати гру. Суперники розуміли, що 8 гравців проти 11-и, та ще й програючи 2:0, просто ніяк не зможуть виграти цей матч. В цей час велика армія вболівальників, в тому числі й Тринадцятий сектор команди «НИВА», це так називають старших вболівальників команди, скандували ГАНЬБА!, у відповідь на таку поведінку деяких гравців Соколі.

Після відмови команди Соколі продовжувати гру, арбітр дав фінальний свисток, про закінчення матчу. Мрія здійснилася, Футбольна Команда «НИВА» - володар Кубка Незалежності 2011 року.