FC «NIVA»

КУБОК НЕЗАЛЕЖНОСТІ

19 серпня 2011, 15:00, м. Судова Вишня

ФК «НИВА»(Арламівська Воля) - ФК «СКАЛА»(Мостиська) - 2:1

Вчора, як відомо, в день празнику в місті Судова Вишня, проходили півфінальні матчі за Кубок Незалежності 2011. В першому півфіналі зустрілися команди Соколя та Мостиська-2. Цей матч завершився впевненою перемогою Соколі з рахунком 3:1. В другому півфіналі зіграли Мостиська з нашою рідною командою – «НИВА» Арламівська Воля.

Саме цей другий півфінальний матч чекали численна кількість вболівальників з цілого району, і очікування присутніх на матчі були недаремними. Оскільки футбол був надзвичайно видовищним та інтригуючим, були й драматичні взяття воріт, радість і розчарування. Та найголовніше – це результат, який досягнуто. Ми у фіналі! «НИВА» доклала всіх зусиль і знову вийшла у фінал. Матч розпочався о 17:00, на гру були запрошені представники Львівського телебачення, які вели відео зйомку цього півфіналу.

Команда Нива захопила ініціативу в свої руки відразу ж з перших хвилин матчу. Завдавали небезпечних ударів по воротах суперників, досить часто тривожили захист Мостиськ. Вже на другій хвилині гри ми заробили право виконати кутовий удар. Подавати пішов Сороковий, але накинувши не дуже вдало, суперники вибили м’яч з меж штрафного майданчика. Відразу ж після цього Скала розвинула свою атаку, і завдала небезпечного удару по воротах Карпи. Та м’яч пролетів повз ворота. Через дві хвилини Карпа С. збиває гравця суперників, і вони заробляють право на штрафний удар метрів з 30 до воріт. Та цей стандарт було виконано без будь-яких загроз для наших воріт. Після цього, Нива розвиває свою атаку у відповідь. Смола В. навішує в штрафну суперників, де головою пробив Бабин, та м’яч пролетів над поперечиною воріт. Відразу в наступній атаці Смола Володя сам пробивав по воротах, але вище.

Після дуже швидких і численних на атаки перших 15-и хвилин, наступна третина першого тайму запам’яталась ударами Смоли Івана, який дуже часто виходив на ударні позиції і таким чином тривожив воротаря суперників нелегкими ударами. Пригадуючи лише його удар на 23-ій хвилині гри, коли після сильного удару м’яч пролетів в кількох сантиметрах від верхньої дев‘ятки воріт. Наступний його прохід правим флангом команди, коли Смола обігравши двох захисників пробившись в центр, знову пробив по воротах, та цього разу йому не пощастило, оскільки воротар забрав м’яч в руки. Вдалим був експеримент команди з правим нападаючим, якого зіграв Смола Володя. Практично безпомилково діє захист нашої команди, з її заднім захисником – Квиком. Численні передачі суперників в штрафний майданчик нашої Ниви блокували саме захисники команди. Проблемною в деякій мірі залишається середня лінія команди. Бо саме через центр суперникам вдавалось розігрувати свої комбінації, та в півфіналі центральна лінія зіграла досить непогано. Відмінною грою відзначається і воротар Ниви, який на 42-ій хвилині витягує досить сильний та небезпечний удар суперників по воротах.

Загалом перша половина гри команда провела куди краще ніж суперник. Статистика лише доказувала перевагу нашої команди у першому таймі. Нива більше володіла м’ячем, що дозволило завдати більше небезпечних ударів по воротах Мостиськ, та й загалом Скалу ми перегравали, тільки результат на табло залишався незмінним – 0:0. В першому таймі арбітр добавив дві хвилини до основних 45-и, і команди пішли відпочивати.

В другому таймі на нас чекали і радість, і розчарування, емоції від гри тільки загострювались. Другу половину гри Нива почала дещо слабше в порівнянні зі своїм суперником. Мостиська більше почали контролювати м’яч, ніж це було у першому таймі. Через п’ять хвилин після початку другої половини гри, суперники заробили право на дуже небезпечний штрафний удар. Гравець суперників пробив досить непогано, але Карпові вдалось забрати цей м’яч в руки. Наступних десять хвилин гри суттєвих небезпек біля воріт обох команд не принесли. Команди вели рівну гру у центрі поля, Нива перехоплювала ініціативу, і намагалась відновити контроль м’яча, так як це було в першому таймі.

На 63-ій хвилині гри стався переломний момент всього другого тайму. Після однією з наших атак, Квик подав м‘яч в штрафний майданчик суперників, де Баличик пробивав після невдалого виходу воротаря суперників, і м’яч залітає у ворота. Тут радості гравців не було меж. Нам нарешті вдалось пробити непросту оборону Мостиськ. Та все ж Нива відкриває рахунок в цьому півфіналі – 1:0. Після забитого голу, Мостиська звичайно ж кинулись відіграватись, тому Нива перейшла в гру на контратаках. Відразу через дві хвилини після забитого м’яча, маємо можливість подвоїти свою перевагу, та м’яч після красивого удару Смоли Івана забирає воротар суперників, а летів прекрасний м’яч у дев‘ятку. Суперники продовжували облогу наших воріт. Та на відмінно з цими труднощами справлявся захист нашої команди. Наші гравці не допускали суперників до воріт, а ті продовжували атакувати.

На 75-ій хвилині гри просто чудову нагоду змарнував капітан нашої команди – Бабин, який виходив віч-на-віч після красиво точного пасу з центру, та вкотре не зміг переграти воротаря суперників. Буквально через хвилину після цієї атаки, провальний пас захисту суперників знову виводить нашого капітана на побачення з голкіпером, цього разу він обіграє воротаря, і вже здавалось забиває у пусті ворота, та удар був досить легким, і воротар встиг в останній момент підставити ногу і вибити м’яч практично з лінії воріт. Ось такі два стовідсоткові моменти ми марнуємо, а забий в одному з них, і супернику буде майже неможливо відіграти два м’ячі за 15 хвилин до кінця. Та не сталось. Після цього Бабин був замінений через пасивність. Можливо розчарування, або втомленість, керували капітаном команди, і він просто не йшов в боротьбу за м’яч на своїй позиції. Замість нього на поле вийшов Маїк. Ще до взяття воріт нашою командою, ушкодження зазнав Ізьо, і був замінений Озимком. Отож гра продовжувалась, і ставало ще гарячіше. Суперники давили на наші ворота, але ми стояли, і не давали можливості їм зрівняти рахунок. Час потроху виходив, і арбітр до 90-а хвилин основного часу добавив ще 6 хвилин. Кожну з цих хвилин ми боролися за свою перемогу, тримали важливий для нас рахунок. Коли вже минала сьома додана хвилина, суперники на наше розчарування змогли зрівняти рахунок. Арбітр на думку вболівальників повинен був дати свисток про закінчення матчу на хвилину швидше, а було зіграно не 6 доданих, а цілих 8 хвилин. Гол нашій команді забив колишній гравець Ниви – Дзюбинський. Який вийшов на заміну у другому таймі. Після цього як ми розвели м’яч в центрі поля, суддя дав свисток про закінчення другого тайму. На нас чекали екстра тайми.

Гравці не могли повірити, що все так сталося. Адже декілька секунд відділяли нас від фіналу, лише одна атака і все, а так рахунок зрівняно і потрібно знову битися в цій надважкій зустрічі. Першу половину першого доданого тайму ми провели слабше в порівнянні з нашими суперниками. Пропало будь-яке бажання далі битись за перемогу. Та все ж гравці Ниви з останніх сил догравали ці хвилини в екстра-таймах. Єдиним ударом за перші 15 хвилин відзначився Груник В., але удар був не точним. В перериві між екстра-таймами, Нива повинна була зробити ще одну вимушену заміну. Травму зазнав Ваня Смола, який в боротьбі з суперниками пошкодив ногу. Замість нього на заміну вийшов Лучечко Мирон.

Отже, початок другого екстра-тайму, ми заробляємо право на штрафний удар здалеку. Подавати м’яч пішов Смола В., після подачі бачимо удар по воротах, та воротар відбиває м’яч, і таким чином помиляючись залишає ворота пустими, на добиванні зіграв Лучечко М. – гооол! Неймовірно, але ми забиваємо, і робить це гравець, який хвилину тому вийшов на заміну. Забиваємо вже на першій хвилині другого екстра тайму, або на 106 хвилині матчу. Тепер залишається втримати такий рахунок, і заслужено вийти до омріяного фіналу кубка. Після цього суперники мали ще 14 хвилин на те, щоб знову відновити паритет в матчі, та цього разу їм не вдалось більше забити. Провівши декілька небезпечних атак біля наших воріт, вони забити не змогли. Ми встояли, і заслужено вирвали цю перемогу. Остання хвилина, і Квик вибиває м’яч від воріт, і в цей момент лунає фінальний свисток, який сповіщає про закінчення цього матчу, і про вихід Футбольної Команди «НИВА» до фіналу Кубка Незалежності.

Отож ми знову у фіналі, як і три роки тому. І знову півфінал виграємо з рахунком 2:1. Та цього разу ми не маємо права помилитись у фіналі, і не виграти його. Тому «НИВА» - вперед до перемоги. Ми будемо боротися до кінця за перемогу в цьому фіналі, і ми переможемо. Кубок Незалежності 2011 буде в Арламівській Волі!